Reklama w internecie

Posted by admin on sty 4, 2011 in SEO, SPOŁECZEŃSTWO | 11 comments

Reklama w internecie

Reklama internetowa jest formą reklamy, używającą jako nośnika informacji PR Internetu i stron WWW (World Wide Web). Jej celem jest dostarczanie  informacji o charakterze marketingowym i pozyskanie ewentualnych  klientów.

…”Przykłady reklamy internetowej to między innymi strony rezultatów wyszukiwarki, baner czy marketing oparty o pocztę elektroniczną…”

Podstawową zaletą reklamy internetowej jest jej zasięg nieograniczony czasem i warunkami geograficznymi (typowa cecha internetu).

HISTORIA:

Początkowo reklama w Internecie przyjmowała formę tzw. mailingu, czyli wysyłania reklam za pomocą poczty elektronicznej. W 1993 roku nastąpiła rewolucja – powstała przeglądarka internetowa Mosaic, która potrafiła wyświetlać grafikę i ramki. Od tej pory reklamodawcy mogli dotrzeć do większej liczby potencjalnych odbiorców, a sama reklama mogła przyjąć formę graficzną. Druga połowa lat 90. XX wieku, to bardzo dynamiczny rozwój Internetu i technologii z nim związanych, w tym także reklamy. Jedną z popularniejszych form jaką przyjmuje reklama internetowa są banery. Oprócz nich, według badań Gemiusa najbardziej znaną formą reklamy internetowej jest mailing reklamowy. Za reklamę można uznać również ogłoszenia internetowe lub aukcje internetowe.

Realia dzisiejszego świata rywalizacji i konkurencji w sferze konsumpcyjnej stawiają omawiany sposób reklamy na czele stawki w wyścigu o pozyskanie klienta. Czy istnieje wiec taka usługa, która pozwala prowadzić kampanie reklamową za darmo ? Za przykład może posłużyć zbiór tematycznych SEO katalogów , które w pełni za darmo umożliwiają każdemu potencjalnemu użytkownikowi internetu na umieszczanie ogłoszeń w formie artykułów tematycznych w wybranych serwisach. Przykładowo katalog obróbka materiałów pozwala na umieszczanie wpisów na temat działalności przedsiębiorstw przemysłowych, serwis – artykuły edukacja to zbiór porad o charakterze edukacyjnym, seo miasta.pl zawiera oferty wg nazwy firmy i miejscowości jej siedziby, seo uroda i zdrowie oferuje wiadomości z dziedziny zdrowego trybu życia i kosmetyki itp. Więcej na stronie seoreklama.pl

No related posts.

Leave a Reply