Gabiony

Posted by admin on kwi 17, 2012 in HANDEL, PRODUKCJA | 98 comments

Gabiony

Stalowe kosze z siatki wypełniane kamieniem, kruszoną cegłą, dachówką ewentualnie innym kruszywem to atrakcyjnie wizualnie, uniwersalne w zastosowaniu gabiony – ogrodzenia szturmem podbijające polskie ogrody i posesje.

KOSZ

Same kosze szańcowe są już znane i z powodzeniem stosowane od lat.  Natomiast ich wykorzystanie jako element architektury użytkowej w postaci ogrodzeń gabionowych jest w Polsce stosunkowo młody. Do ich największych zalet zaliczamy bardzo dużą elastyczność konstrukcji, a co za tym idzie nieskończoną możliwość aranżacji i pomysłów na wypełnienie.  Pamiętajmy też , że spawane panele ogrodzeniowe , to ponadprzeciętna wytrzymałość nieporównywalna z popularnymi ogrodzeniami ze zgrzewanej siatki. Wszędzie tam, gdzie estetyka i jakość, a przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne ma pierwszeństwo przed najtańszymi rozwiązaniami, gabiony znajdą swoje miejsce.

WKŁAD

Gnejs, bazalt, granit, kruszona cegła, dachówka… i co tam jeszcze wymyśli klient. Ogromna zaletą gabionów jest szerokie pole manewrowania rodzajem wkładu. Kruszywo jest bardzo trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo kamień gwarantuje niebywałą stabilność gabionu i łatwo go sprowadzić.

MONTAŻ

Montaż zaczynamy od osadzenia słupów stabilizujących.Przygotowujemy podbudowę z kruszywa.
Na dobrze zagęszczonym i równym podłożu ustawiamy zmontowany gabion. Wypełniamy. Gotowe ;)
Pamiętajmy jednak, że producent gabionów standardowo zaoferuje nam pełne doradztwo techniczne w tym zakresie, tak wiec nie musimy się martwić.

No related posts.

Leave a Reply